Trening cardio a zdrowie

Trening cardio inaczej zwany wytrzymałościowym, jest sposobem na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej, dotlenienie organizmu, jak również poprawienie kondycji. Jednak w ostatnim czasie ten typ treningu ma zarówno swoich głośnych zwolenników, jak i przeciwników.

Jaki jest jego wpływ na zdrowie, i czy każdy może sobie pozwolić na trenowanie w ten sposób? Powszechnie widomo, że na trening cardio może sobie pozwolić każdy, jednak ten typ trenowania, aby nie przyniósł więcej szkody, niż pożytku, musi być odpowiednio zaplanowany. Rozpoczynając przygodę z cardio, należy wziąć pod uwagę swoje możliwości i predyspozycje.

Należy podejść do tego racjonalnie. Tylko w takim przypadku, cardio będzie w stanie pozytywnie wpłynąć na zdrowie.

Dotleni organizm, zwiększy wydajność płuc, wzmocni serce, poprawi kondycję układu immunologicznego, zredukuje poziom złego cholesterolu, odstresuje i doda radości życia. Jednak źle skonfigurowany program treningowy cardio może w znacznym stopniu nadwyrężyć organizm i doprowadzić do jego nieodwracalnych zmian. 

Jeżeli jesteś zainteresowany poprawieniem kondycji, spaleniem nadmiernego tłuszczu i uzyskaniem lepszej sylwetki, koniecznie odwiedź Smartgym.club – siłownia i klub fitness gliwice