Poznaj swoje prawa!

Często mówi się, że nieznajomość prawa nie zwalnia nas z obowiązku jego przestrzegania. Ogólnie rzecz biorąc, prawo warto znać również z innego powodu – żeby nie dać się nikomu oszukać i żeby wiedzieć, w jakich sprawach racja jest po naszej stronie. Dotyczy to właściwie wszystkich sfer życia, w tym również prawa rodzinnego. W dzisiejszych czasach sporo ludzi się rozwodzi.

W momencie, w którym małżonkowie się rozstają, pozostaje jeszcze wiele ważnych spraw do załatwienia. Chodzi tutaj chociażby o podział majątku, ale najważniejszą kwestią jest prawo do opieki na dziećmi. Czasami słyszy się doniesienia, że ojcowie są krzywdzeni przez decyzje sądów, które faworyzują matki. Trudno ocenić, na ile jest to prawda, ponieważ trzeba by dokładnie przeanalizować wszystkie analogiczne sprawy, jednak z pewnością obie strony powinny dobrze poznać zapisy prawne dotyczące tej kwestii.

http://www.ckkp.pl/

Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jesteśmy krzywdzeni przez byłą żonę czy byłego męża i wcale nie musimy godzić się na warunki, które nam oni narzucają. Owszem, najlepiej jest tego typu sprawy załatwiać polubownie, jednak nie na wszystko można się zgodzić. Oczywiście, prawo rodzinne dotyczy nie tylko rozwodów, ale również wielu innych rzeczy, w tym również świadczeń, jakie rodziny mogą uzyskać od państwa. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach każdy pieniądz się przyda i chociażby dlatego warto dowiedzieć się, w jaki sposób może wspomóc nasz nasze państwo w wychowywaniu dzieci.

Dowiedzmy się więc więcej o naszych prawach.