Jaka nawigacja?

Od wyboru odpowiedniej nawigacji zależy to jak będzie nam się podróżowało i czy będziemy z tych podróży zadowoleni. Dlatego tak ważne jest to, aby wybrać odpowiedni dla siebie model, taki który będzie posiadał wszystkie funkcje, które dla nas są wręcz niezbędne. To też oznacza, że warto poczytać opinie o różnych nawigacjach, tak aby móc określić jakie są ich mocne i słabe strony.

Wówczas będzie istniała największa szansa, że wybierzemy taki jej model, który najbardziej będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Zewnętrzne urządzenie czy telefon

Warto się zastanowić czy chcemy, aby nawigacja była zewnętrznym urządzeniem z osobnym ekranem przyczepianym do okna, czy może wolimy ją mieć cały czas przy sobie, dlatego wybierzemy taką, którą zainstalujemy w swoim telefonie. Poza tym jeśli to ma być zewnętrzne urządzenie, to musimy się zastanowić jakiej ma być ono wielkości, tak abyśmy wszystko mogli wygodnie widzieć, a jednocześnie żeby nie zasłaniało nam ono zbyt mocno widoku.

Jeśli zdecydujemy się na nawigację w telefonie, powinniśmy zakupić specjalny uchwyt, który pomoże nam wygodnie umieścić telefon na odpowiedniej wysokości, tak abyśmy nie musieli odwracać wzroku od drogi na więcej niż to faktycznie konieczne.

Ciągłe uaktualnienia

Producenci nawigacji dobrze zdają sobie sprawę z tego, że wymagania kierowców w stosunku do tego typu urządzeń cały czas rosną. Już nie wystarczy, że wyświetla się na nich mapa, a głos lektora informuje nas z wyprzedzeniem o konieczności zjechania z aktualnej trasy w inną drogę.

Teraz już podstawowym wyposażeniem takiej nawigacji są informacje dotyczące wypadków, robót drogowych, kontroli drogowych czy miejsc, w których tworzą się korki. Co więcej pokazywana jest nie tylko dozwolona prędkość na danym odcinku, ale również to z jaką prędkością poruszamy się my sami, co jest znacznym ułatwieniem, jeśli na drodze pojawiają się fotoradary. Jest wiele różnych nawigacji, każda z nich ma inną mapę i funkcje, dlatego warto się im wszystkim przyjrzeć.

Jeśli mamy taką możliwość to możemy sprawdzić kilka modeli i zobaczyć, z którym z nich najlepiej nam się jeździło, gdzie otrzymywaliśmy wszystkie niezbędne informacje, jak również która mapa była dla nas najbardziej czytelna podczas jazdy.