Jak udekorować komunijną fryzurę?

Podczas Pierwszej Komunii każda mała księżniczka chce czuć się pięknie i wyjątkowo. Dawno minęły czasy, gdy wszystkie dziewczynki przystępowały do ceremonii, wyglądając skromnie i niemal identycznie. Choć w obrębie jednej parafii często obowiązują takie same stroje, małe elegantki bardzo chętnie wyróżniają się z tłumu przez interesujące, twarzowe uczesania. Jak ładnie udekorować komunijną fryzurę? Jednym ze stałych elementów uczesania podczas Pierwszej Komunii jest oczywiście wianek.

Obecnie na rynku dostępnych jest całe mnóstwo rozmaitych wianków, od tych nad wyraz eleganckich, aż po te delikatne i dziewczęce. Warto zapoznać się z szeroką ofertą i dobrać je według własnych upodobań. Pamiętaj jednak, że choć dziecko chce poczuć się jak księżniczka, te z elementami srebra czy złota mogą okazać się nieco przesadzone na tak religijną okazję. Wybierając dodatki do komunijnych fryzur, warto cały czas mieć na uwadze młody wiek dziecka.

Pamiętaj, że każdy wiek rządzi się własnymi prawami elegancji. Świetnie sprawdzą się tutaj wsuwki i spinki z maleńkimi kwiatuszkami – będą dziewczęce i właściwe dla młodej dziewczynki. Tradycyjnie dodatki do komunijnej fryzury powinny być białe, nie należy jednak bać się drobnych, kolorowych akcentów, jak np. kwiatków z żółtymi środeczkami, naśladujących stokrotki.

www.stadiony360.pl