Jak dopasować grzywkę do kształtu twarzy?

Każda fryzura powinna zostać indywidualnie dopasowana do osoby, która ją nosi. Tylko wtedy możemy liczyć na oszałamiające efekty i mieć pewność, że będzie korzystnie wpływała na nasz wygląd.

Jednym z bardzo ryzykownych elementów uczesania jest grzywka. Aby mogła zdobić twarz swojego właściciela, warto zadbać o to, by została odpowiednio dobrana.

Zwyczajna, prosta grzywka, nie będzie dla ciebie najlepsza, jeśli masz okrągłą twarz. Jednak wygląd pucołowatych policzków można nieco zredukować optycznie za pomocą asymetrycznej grzywki.

Jednocześnie warto pamiętać, że zaczesywanie grzyweczki na bok doda ci tajemniczości i nieco figlarności. Lekko wpadająca w oko grzywka będzie wyglądać bardzo kobieco, jednak z czasem może okazać się niezbyt wygodna i negatywnie wpływać na wzrok.

Jeśli masz pociągłą twarz, dobrym wyborem będzie posiadanie prostej, lekko cieniowanej grzywki. Dodatkowo należy pamiętać, że będzie świetnie komponować się z długimi włosami.

Subtelna, cieniowana lub lekko postrzępiona grzywka będzie ładnie prezentować się przy kwadratowej lub trójkątnej twarzy. W tym drugim przypadku doskonale sprawdzi się także grzywka o lekko zaokrąglonym kształcie.

www.preparaty.com.pl