Espadryle

Kiedy zaczynają się cieplejsze dni, nadchodzi również pora na przegląd odpowiedniego obuwia. Doskonałą propozycją na ten czas są lekkie i przewiewne espadryle.

Zdecydowanie wygodniejsze niż wysokie obcasy, okazują się modne i niedrogie. Espadryle to buty na plecionej podeszwie, wykonane z płótna bądź bawełny.

Świetnie pasują do wielu stylizacji i nie obcierają stóp. Espadryle są także bardzo ekologiczne, gdyż produkuje się je z naturalnych materiałów.

Popularne dziś espadryle pochodzą z XIV wieku, a dokładniej z południa Europy. Ich nazwa pochodzi od surowca, z którego były wytwarzane, czyli twardej, śródziemnomorskiej trawy.

Warto pamiętać, że espadryle posiadają wiele zalet, choć nie da się również ukryć ich mankamentów. Jednym z nich jest bez wątpienia słaba trwałość tych butów.

Niestety, espadryli nie da się również czyścić, przez co po zabrudzeniu nadają się często do wyrzucenia. Dużym plusem jest natomiast atrakcyjna cena tego obuwia.

Espadryle zapewniają także duży komfort podczas noszenia oraz nie powodują odcisków, a co ważne, świetnie pasują do wielu kreacji.