Drewniaki

Historia drewniaków rozpoczęła się w Holandii, gdzieś koło 1800 roku. Buty powstały z myślą o najuboższych grupach społecznych, by między innymi chronić ich stopy podczas pracy w polu.

Z upływem lat drewniaki zmieniły jednak nieco swoją funkcję, stając się tym samym obuwiem, w którym kobiety wcale nie wstydziły się wychodzić na ulicę. Drewniaki, jak też sama nazwa wskazuje, wykonane są z drewna – zazwyczaj olchowego, choć zdarzają się również modele z brzozy czy buku.

Główną zaletą tych butów jest to, że nigdy nie odparzają nóg. Decydując się na zakup drewniaków, warto zwrócić uwagę na to, by były dobrze wyprofilowane oraz by dopasowywały się do kształtu stopy.

Drewniaki to także buty lecznicze, często zalecane przez ortopedów do korygowania różnych wad stóp. Niektóre modele poprawiają też postawę, a co ciekawe, zapobiegają powstawaniu cellulitu.

Na rynku dostępne są modele drewniaków, zabezpieczone od spodu specjalną gumą, dzięki czemu buty nie wydają z siebie głośnego stukania podczas ich użytkowania.