Dla kogo grzywka jest dobra?

Grzywka jest jednym z dość często powracających trendów modowych, co kilka lat zauważanych we fryzjerstwie. Wiele kobiet, zafascynowanych wspaniałym wyglądem grzywek o rozmaitych kształtach i długościach, decyduje się na właśnie taką zmianę fryzury. Zanim jednak wybierzesz ją dla siebie, zastanów się, czy grzywka faktycznie będzie dla ciebie dobrym rozwiązaniem.

Tego typu uczesanie zwykle wybierane jest ze względu na panującą modę lub przyzwyczajenie. Tymczasem warto mieć na uwadze fakt, że grzywka z powodzeniem koryguje wiele urodowych niedoskonałości. Świetnie odwróci uwagę od takiego defektu, jakim jest na przykład zbyt duży nos.

Profesjonalnie wykonana grzywka może także optycznie skorygować zbyt mały lub zbyt szeroki rozstaw oczu. Najpowszechniej znanym zastosowaniem grzywki jest ukrywanie zbyt wysokiego czoła. Generalnie nie ma zbyt wielu przeciwwskazań dla stosowania grzywki, pod warunkiem, że odpowiednio dobierzesz ją do indywidualnego kształtu twarzy.

Zanim zmienisz fryzurę, skorzystaj z rady profesjonalisty lub poczytaj internetowe poradniki, z których dowiesz się, w jakiej grzywce będziesz wyglądać najkorzystniej.