Ćwiczenia trzeba zacząć od delikatnej rozgrzewki

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że sport jest bardzo ważnym aspektem naszego życia, że dzięki niemu możemy być zdrowsi i przez długi czas zachowywać siły na codzienne zajęcia. Dlatego też coraz częściej dzieje się tak, że ludzie szukają dla siebie odpowiedniej aktywności fizycznej. Takiej, która z jednej strony pozwoli im zadbać o swoją kondycję i swoje ciało, a z drugiej będzie im sprawiała przyjemność. Jednak zawsze trzeba pamiętać, że przed każdą aktywnością fizyczną potrzebna jest rozgrzewka.

Wystarczy kilka minut

Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy planujemy jakieś ćwiczenia na siłowni, czy naszym ćwiczeniem na poprawę kondycji jest szybki spacer. Zawsze powinniśmy pamiętać chociaż o krótkiej rozgrzewce. Takiej, która pozwoli przyzwyczaić mięśnie do wzmożonego ruchu, która pomoże je rozgrzać, a co się z tym wiąże, która pomoże nam uniknąć kontuzji. Rozgrzewka przed ćwiczeniami nie musimy być długa, wystarczy dosłownie kilka minut, tak jak nie musi być intensywna, bo przecież nie chodzi o to, abyśmy się zmęczyli już podczas jej robienia.

Ale najważniejsze jest to, aby była, dlatego warto zrobić kilka przysiadów, kilka pajacyków czy wymachów rękami. Jeśli nie będziemy o tym zapominać, to możemy być pewni, że będą nas omijały różnego rodzaju kontuzje, a same ćwiczenia będzie nam się robiło znacznie lepiej, gdy te nasze mięśnie, będą już chociaż trochę przyzwyczajone do ruchu.

Rozciąganie po zakończeniu

Ale nie tylko o rozgrzewce powinniśmy pamiętać. Równie ważne jest to, aby poświęcić kilka minut na rozciąganie po ćwiczeniach.

Nasze mięśnie będą spięte po treningu i warto wówczas trochę się porozciągać. Zrobić kilka skłonów, wykonać koci grzbiet, naprostować nogi, tak aby mieć pewność, że po wszystkim pozwoliliśmy naszym mięśniom się rozluźnić. Jeśli nie będziemy zapominać o tego typu czynnościach, to szybko może się okazać, że nasze ćwiczenia nie tylko pozwolą nam lepiej zadbać o nasze ciało, ale także sprawią, że będziemy je mieli zdrowsze, a nasze mięśnie nie będą nas aż tak bardzo bolały. Dla zachowania kondycji i wspaniałej sylwetki niewątpliwie bardzo ważne są odpowiednie ćwiczenia.

Jednak nie możemy tutaj zapominać o tym, że przed nimi musi być przeprowadzona krótka rozgrzewka, a po nich odpowiednie rozciąganie. Tylko wtedy można mieć pewność, że dbamy o nasze ciało i robimy wszystko, aby takie ćwiczenia, nie doprowadziły do pojawienia się jakichś kontuzji czy problemów z ciałem, które mogłyby uniemożliwić dalsze ćwiczenia.

www.wolniartysci.pl