Buty sportowe

Historia butów sportowych tak naprawdę rozpoczęła się z chwilą wynalezienia gumowej podeszwy, czyli w 1832 roku. W latach 60. XIX wieku, podeszwę wykonaną z gumy zaczęto łączyć ze skórą lub płótnem, by otrzymać tanie w produkcji buty.

Założycielem pierwszej firmy, produkującej buty sportowe, był Joseph William Foster, który w 1890 roku rozpoczął swą działalność. Jakiś czas później firma została nazwana Reebok, a obecnie jest to jeden z największych producentów odzieży sportowej na świecie. Pozostając w temacie butów sportowych, nie można oczywiście pominąć kultowych adidasów.

Pierwsze adidasy powstały w Niemczech, a konkretniej w łazience Adi’ego Dasslera. Znakiem rozpoznawczym tych butów są trzy charakterystyczne pasy, które pierwotnie służyły jako wzmocnienie. Dzisiaj buty sportowe posiada niemalże każdy.

Dzieje się tak, ponieważ bez wątpienia są to jedne z najwygodniejszych butów, doskonale sprawdzających się na co dzień. Obecnie dostępne modele wyróżniają się nowoczesnością, trwałością i niezwykłym designem.

http://swiatbhp.com.pl/artykuly-bhp/ochrona-nog.html