Buty do trekingu dla aktywnych

Obuwie trekingowe jest w tej chwili popularne – i to nie tylko wśród tych osób, które uprawiają właśnie treking albo nordic walking. Po prostu to takie buty, w których dobrze czują się wszystkie aktywne osoby, lubujące się chociażby w wędrówkach leśnymi czy górskimi szlakami.

Rośnie również grono użytkowników traktujących je jako zwykłe obuwie codzienne. Sprawdzają się zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, ponieważ utrzymują wokół stopy optymalną temperaturę, są też impregnowane pod kątem wiatru oraz wilgoci.

Jakość wśród butów trekingowych jest bardzo zróżnicowana i generalnie można powiedzieć, że dzielą się one w tym momencie na dwie grupy. Na jednym biegunie mamy więc te modele, które rzeczywiście zostały zaprojektowane i wykonane z myślą o zastosowaniach w warunkach górskich i leśnych.

Tu trzeba się odwołać do uznanych outdoorowych marek, za którymi stoi konkretna renoma oraz pozytywne opinie tysięcy nabywców. Są też buty, które wizualnie naśladują trekingowce, ale tak naprawdę nimi nie są.

Druga grupa jest rzecz jasna znacznie tańsza, ale pozbawiona pewnych właściwości. Nie uświadczymy w nich amortyzowanych podeszew TPR, oddychającej membrany czy zabezpieczeń przed opadami deszczu, wiatrem oraz przenikaniem wilgoci.

Jeśli chcemy mieć po prostu trzewiki nawiązujące charakterem do obuwia trekingowego, możemy się na nie zdecydować. Jednak nie spodziewajmy się, że zdadzą one egzamin w bardziej wymagających warunkach.

Tu niezbędne będą trekingi z prawdziwego zdarzenia, których najlepiej szukać w sklepach turystycznych i sportowych.