Bierne uprawianie sportu a zdrowie

Czy bierne uprawianie sportu może mieć wpływ na zdrowie? Oczywiście! I może być to wpływ zarówno pozytywny, jak i negatywny. Wszystko zależy od tego jaką formę uprawiania biernego sportu wybierzesz.

Jeśli zdecydujesz się na kibicowanie swojej ulubionej drużynie, która gra w piłkę nożną na otwartym stadionie, lub zechcesz oglądać wyścigi konno na świeżym powietrzu, z pewnością wpłynie to pozytywnie na Twoje zdrowie. Na pewno dotlenisz cały organizm, a dodatkowo zaczną wydzielać się w nim takie hormony jak dopamina, odpowiedzialna za szczęście, a także adrenalina między innymi ułatwiająca oddychanie oraz wspomagająca spalanie tkanki tłuszczowej.

Bierne uprawianie sportu na świeżym powietrzu ma bardzo pozytywny wpływ na Twoje zdrowie, w przeciwieństwie do kibicowania przed telewizorem. Wybierając tę formę istnieje ryzyko, że Twoim towarzystwem będą słone i słodkie przekąski bardzo negatywnie wpływające na zdrowie.

Dodatkowo przebywając w pomieszczeniu nie dotlenisz mózgu, ani serca, przez co narazisz organizm na magazynowanie złego cholesterolu. Jeśli więc chcesz łączyć przyjemne z pożytecznym – w miarę możliwości wybieraj uprawianie biernego sportu na świeżym powietrzu.

druk numerów startowych - tutaj